Nasze działania w ramach programu Społecznik

Chcielibyśmy przybliżyć Wam dziś o inną stronę naszej działalności. Ponieważ, poza codziennym ratowaniem żywności, zajmujemy się też edukacją ekologiczną. W ostatnich tygodniach wykorzystaliśmy do tego celu środki z projektu „Pomagamy, ratujemy, nie marnujemy” w ramach programu Społecznik na lata 2022-2024.

Pierwsze warsztaty dla seniorów o niemarnowaniu żywności przeprowadziliśmy 22 września w Wartowni – domu sąsiedzkim prowadzonym przez stowarzyszenie Stołczyn po sąsiedzku. Nasze działania wspomógł również Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie „Aktywne OWES„.

Pod koniec października w tym samym gościnnym miejscu odbyły się warsztaty dla dzieci – „Marnowaniu jedzenia mówimy do widzenia!”. Jak widać na poniższych zdjęciach, udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym oraz zabawę z nauką.

W ramach programu Społecznik kolejny raz rozdajemy również korzystającym z Jadłodzielni ekologiczne torby zakupowe, uszyte przez Pracownię Małej Sztuki. Wydrukowaliśmy też nowe ulotki oraz plakaty. Mamy nadzieję dotrzeć dzięki nim do jak największej liczby osób i dalej promować ideę foodsharingu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *