Jadłodzielnia Szczecinna Ryneczku Kilińskiego już działa!

Spieszymy donieść, że Jadłodzielnia na Ryneczku Kilińskiego już działa! 🙂

Uroczyste otwarcie w piątek 9 lutego rzeczywiście było uroczyste – było dużo ludzi, mnóstwo radości, uśmiechu, kamer oraz chleba i pączków 🙂

Mamy nadzieję, że druga Jadłodzielnia, jak i ta pierwsza, przyczyni się do ograniczania marnowania żywności. Jako aktywiści widzimy to najlepiej, ile jedzenia zdatnego do spożycia wyrzuca się na śmietnik, choć wokół jest tylu ludzi, którzy nie mają do przysłowiowego pierwszego.

Pamiętajmy również, że marnowanie żywności wiąże się z marnotrawstwem innych zasobów, np. wody, czasu, energii potrzebnej do produkcji, czy paliwa zużytego na transport. To jest system naczyń połączonych i każde działanie mające na celu oszczędność tych zasobów ma znaczenie 🙂

Zachęcamy zatem WSZYSTKICH do dzielenia się tym, co zostało już wyprodukowane: żywnością, ale też przedmiotami codziennego użytku, książkami, zabawkami czy odzieżą. Nie marnujmy niczego!

Zapraszamy do naszych 2 punktów: obie Jadłodzielnie będą czynne w takich samych godzinach i dniach: wtorki (godz. 11-17), czwartki (godz. 11-17) oraz soboty (godz. 9.30-12).

* * *
I jeszcze na koniec: relację z naszego piątkowego wydarzenia można znaleźć m.in. na stronach:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Idea, pl. Kilińskiego paw.65. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *